Kontakta oss

Kontakta oss när det gäller nya ugnar eller beställningar, frågor och hjälp med service och förebyggande underhåll, reparationer och reservdelar. 

Vi har kontor på två orter - Västerås och Göteborg.

Västerås

Sverige
Nordic Furnaces AB
Regattagatan 13
SE-723 48 Västerås


Tel: +46 21 10 98 00
Fax: +46 21 12 37 45
info@nordicfurnaces.com

Göteborg

Sverige
Nordic Furnaces AB
Backa Strandgata 16
SE-422 46 Hisings Backa


Tel: +46 21 10 98 00
info@nordicfurnaces.com

Kontaktformulär

A webform by Podio
Kontakta oss
 

Kontaktpersoner

Tomas Svensson
Servicetekniker
+46 21 10 98 00
+46 70 374 12 24
tomas.svensson@nordicfurnaces.com
Kennet Saarenpää
Servicetekniker
+46 21 10 98 00
+46 70 766 95 76
kennet.saarenpaa@nordicfurnaces.com
Erik Gustafsson
Mekanisk konstruktör
+46 21 10 98 00
+46 76 - 110 01 90
erik.gustafsson@nordicfurnaces.com
Tobias Nidmark
Automationselektriker
+46 21 10 98 00
+46 70 - 783 81 91
tobias.nidmark@nordicfurnaces.com
Tobias Eriksson
Mekanisk konstruktör
+46 21 10 98 00
+46 70
tobias.eriksson@nordicfurnaces.com
Magnus Bergman
VD
+46 21 10 98 16
+46 70 644 80 82
magnus.bergman@nordicfurnaces.com
Åke Carlsson
Försäljningsingenjör
+46 21 10 98 20
+46 70 881 21 20
ake.carlsson@nordicfurnaces.com
Göran Gunnstedt
Service-/brännartekniker
+46 21 10 98 00
+46 70 313 37 50
goran.gunnstedt@nordicfurnaces.com
Johan Häggblad
Ansvarig Ugnsteknik
+46 21 10 98 10
+46 70 854 15 78
johan.haggblad@nordicfurnaces.com
Dennis Häljeskog
Servicetekniker-reservdelstillverkning
+46 21 10 98 00
+46 70 578 55 67
dennis.haljeskog@nordicfurnaces.com
Susanna Jansson
Ekonomiassistent
+46 21 10 98 13
+46 70 291 91 25
susanna.jansson@nordicfurnaces.com
Thom Kajava
Servicetekniker
+46 21 10 98 00
+46 72 730 90 77
thom.kajava@nordicfurnaces.com
Michaela Karlsson
Ekonomiassistent
+46 21 10 98 03
+46 70 284 22 20
michaela.karlsson@nordicfurnaces.com
Robert Kertész
Service-/brännartekniker - Göteborgskontoret
+46 31 709 08 80
+46 72 706 89 59
robert.kertesz@nordicfurnaces.com
Nima Sarraf
Business Controller
+46 21 10 98 13
+46 70 532 21 28
nima.sarraf@nordicfurnaces.com
Jani Martinsson
Försäljningsingenjör
+46 21 10 98 08
+46 70 243 77 33
jani.martinsson@nordicfurnaces.com
Fredrik Nygren
Servicetekniker
+46 21 10 98 00
+46 70 653 91 52
fredrik.nygren@nordicfurnaces.com
Christer Olofsson
Service-/kalibreringstekniker
+46 21 10 98 00
+46 70 289 98 33
christer.olofsson@nordicfurnaces.com
Peter Olofsson
Servicetekniker
+46 21 10 98 00
+46 70 508 35 61
peter.olofsson@nordicfurnaces.com
Mattias Roos
Försäljningsingenjör
+46 21 10 98 02
+46 70 508 62 25
mattias.roos@nordicfurnaces.com
Mathias Stenström
Servicetekniker
+46 21 10 98 00
+46 70 638 00 39
mathias.stenstrom@nordicfurnaces.com
Lars Velander
Försäljningsingenjör - Göteborgskontoret
+46 21 10 98 00
+46 70 555 36 97
lars.velander@nordicfurnaces.com
Jan Wikström
Försäljningsingenjör
+46 21 10 98 26
+46 70 612 90 55
jan.wikstrom@nordicfurnaces.com
810