Kontakta oss

Kontakta oss när det gäller nya ugnar eller beställningar, frågor och hjälp med service och förebyggande underhåll, reparationer och reservdelar. 

Vi har kontor på två orter - Västerås och Göteborg.

Scrolla neråt för att se kontaktuppgifter för oss medarbetare.

Västerås

Sverige
Nordic Furnaces AB
Regattagatan 13
SE-723 48 Västerås


Tel: +46 21 10 98 00
info@nordicfurnaces.com

Göteborg

Sverige
Nordic Furnaces AB
Backa Strandgata 12
SE-422 46 Hisings Backa


Tel: +46 21 10 98 00
info@nordicfurnaces.com

Kontaktformulär

A webform by Podio
Kontakta oss
 

Kontaktpersoner

Daniel Gelin
Försäljningsingenjör
46 21-10 98 05
46 70-201 62 59
daniel.gelin@nordicfurnaces.com
Göran Magnusson
Verksamhetschef
goran.magnusson@nordicfurnaces.com
Tomas Svensson
Servicetekniker
+46 21 10 98 00
+46 70 374 12 24
tomas.svensson@nordicfurnaces.com
Kennet Saarenpää
Servicetekniker
+46 21 10 98 00
+46 70 766 95 76
kennet.saarenpaa@nordicfurnaces.com
Tobias Nidmark
Automationselektriker
+46 21 10 98 00
46 70-240 82 19
tobias.nidmark@nordicfurnaces.com
Åke Carlsson
Ugnsteknik / Inköp
+46 21 10 98 20
+46 70 881 21 20
ake.carlsson@nordicfurnaces.com
Johan Häggblad
Ansvarig Ugnsteknik / Inköp
+46 21 10 98 10
+46 70 854 15 78
johan.haggblad@nordicfurnaces.com
Dennis Häljeskog
Servicetekniker
+46 21 10 98 00
+46 70 578 55 67
dennis.haljeskog@nordicfurnaces.com
Susanna Jansson
Ekonomiassistent
+46 21 10 98 13
+46 70 291 91 25
susanna.jansson@nordicfurnaces.com
Robert Kertész
Service-/brännartekniker
+46 31 709 08 80
+46 72 706 89 59
robert.kertesz@nordicfurnaces.com
Jani Martinsson
Försäljningsingenjör
+46 21 10 98 08
+46 70 243 77 33
jani.martinsson@nordicfurnaces.com
Peter Olofsson
Servicetekniker
+46 21 10 98 00
+46 70 508 35 61
peter.olofsson@nordicfurnaces.com
Mattias Roos
Chef Service och Produktion
+46 21 10 98 02
+46 70 508 62 25
mattias.roos@nordicfurnaces.com
Mathias Stenström
Servicetekniker
+46 21 10 98 00
+46 70 638 00 39
mathias.stenstrom@nordicfurnaces.com
Jan Wikström
Ugnsteknik / Inköp
+46 21 10 98 26
+46 70 612 90 55
jan.wikstrom@nordicfurnaces.com
Andreas Löfling
Servicetekniker
andreas.lofling@nordicfurnaces.com
810